TARR KSC Szekszárd – SERCO UNI Győr 68-85 (16-24, 21-16, 9-20, 22-25)

Sió Kupa, Szekszárd. 200 néző

TARR KSC Szekszárd: Horváth B. 3/3, Mányoky 5/3, Holcz, Boros 11/6, Westbeld 19/9. Cs.: Bejedi 11, Whittle 10, Johnson 3, Baa 4, Bernáth 2. Edző: Magyar Bianka.

SERCO UNI Győr: Mészáros, Dubei 13/9, Bach 10/6, Goree, Kiss V. 22/3. Cs.: Angyal 10, Dombai 12/3, Ács 2, Garbin 5/3, Telenga 11. Edző: Cziczás László.

Triplaesővel nyitottunk és négy perc után vezettünk is az első negyedben. Kiss Virág és Dubei Debi felváltva dobálták a hármasokat. A játékban be-be csúszott hiba, de tartottuk ötpontos előnyünket a negyed derekán. Telenga beállásával sok támadó lepattanót sikerült szerezni, meg is látszott az eredményen, 7 pontra nőtt az előnyünk 3 perccel a játékrész vége előtt. Dombai 2+1 akciója után, kilencpontos vezetésnél kért időt Magyar Bianka, rendezni a szekszárdi sorokat. Némileg segített a hazaiaknak a szünet, de a negyed végén így is nyolc ponttal vezettünk, 16-24-re.

A második játékrészben oda-vissza estek a pontok, így a különbség nem igazán változott a negyed első felében. Három perccel a vége előtt hétpontos előnyt sikerült kiharcolnunk. Küzdelmes mérkőzés alakult ki, nagyon fizikai volt a játék. Egy nagy futással visszakapaszkodott a Szekszárd, pár perccel a vége előtt egy pontra jöttek fel a hazaiak. Sok dobásunk maradt ki a hajrában, ezzel teret kapott a KSC egy feltámadásra. Bár az előnyünk elolvadt, így is 37-40-es vezetéssel vonultunk az öltözőbe.

Jobban kezdtük a második félidőt, mint ellenfelünk, de pár perccel később Westbeld hármasával két pontra feljött a Szekszárd. Szerencsére a lányok nem ijedtek meg, hamar magukhoz vették a kezdeményezést és 12 pontot tettek közé a negyed felére, 40-52. Bach Bogi és Darcee Garbin szép pontokat szereztek, miközben védekezésben Dubei és Telenga álltak az élre. A hazaiak egyre idegesebbek voltak, Johnson szándékos szabálytalansága után, Angyal büntetőivel már 14 pont volt a különbség. A harmadik felvonást 9-20-ra nyertük, 14 ponttal vezettünk a záróperiódus előtt.

Westbeld gyorsan jelezte egy triplával, hogy nem tekinti lefutottnak a találkozót, majd Boros is hárompontost szerzett. A lendület szerencsére nem kapta el a kékeket, maradt a 10 körüli előnyünk a negyedik negyed felére is, pontosabban 11 pont, 56-67. Kiss Virág záró játékrészben megdobta 20. pontját is, ami mellé bőven szedett lepattanót is! Az utolsó két percben már nem forgott veszélyben a győzelmünk, ezzel pedig másodszorra is elhódítottunk a Sió Kupát!

Cziczás László: Nagyon jó periódusok voltak a mérkőzésen. Szép csapatjátékot mutattunk időnként, aminek nagyon örültem. Sok jó egyéni teljesítmény is volt, valamint a második félidőben rengeteget fejlődtünk a lepattanóban, gyakorlatilag ez volt az egyik fő oka annak, hogy nyerni tudtunk. Továbbra is messze vagyunk a kitűzött céltól, de egy szabadnapot megérdemel a csapat. Ezután folytatjuk a munkát, mert komoly céljaink vannak!

Kiss Virág: Azt gondolom, ez igazi csapatmunka volt. Szerintem védekezésben tudtunk javulni a tegnapihoz képest. Ez is volt a célunk, hogy kicsit kitoljuk azt a játékot, amit valójában tudunk játszani, ne csak 10 percig tudjuk mutatni. Ez maximálisan sikerült és bízom benne, hogy ez kellő önbizalmat ad majd nekünk a folytatásra.