SERCO UNI Győr–Sopron Basket 70–90 (19–24, 19–25, 18–19, 14–22)

Győr, Fűzy Ákos–Tapodi Péter-emlékmérkőzés, 300 néző. V.: Benczur, Nagy V., Gruber.

SERCO UNI Győr: Angyal 10/3, Dubei 7, Bach 8/6, Ács 5/3, Kiss V. 15/3. Cs.: Goree 2, Telenga 4, Mészáros 3/3, Dombai 13/9, Wentzel 3/3. Edző: Cziczás László.

Sopron Basket: Reid 10, Friskovec 15/9, Böröndy 13/6, Varga A. 11, Monroe 11. Cs.: Sitku 10/6, Papp K. 13/6, Pavlopulu 7/3. Edző: Gáspár Dávid.

A vendégek egy 6–0-s rohammal kezdtek, első kosarunkat Ács szerezte, triplából volt eredményes az új játékosunk. Dubei kosár plusz büntetőjével sikerült egyenlítenünk (6–6). Goree kosarával először vezettünk (10–9). A folytatásban 12–17-nél Cziczás László kért időt. A negyed hajrájában három pontra feljöttünk (19–22), a játékrész végül ötpontos soproni előnnyel zárult (19–24).

Dombai triplájával kezdődött a második tíz perc, a túloldalon Pavlopolu talált be a félkörön kívülről. Nem sokkal később már tíz pont volt a különbség (24–34). Angyal hármasa után Gáspár Dávid kért időt. A negyed közepén hat pontra feljöttünk (33–39). Nem sokkal később ismét tíz volt közte (35–45), Cziczás László újra tartott egy egyperces eligazítást. Mészáros Ágota hárompontosával kerültünk ismét tíz ponton belülre (38–45). A nagyszünetben 38–49 volt a Sopron Basket javára.

A második félidőt is jobban kezdte a Sopron, így tovább nőtt a hátrányunk. Az érződött a játékunkon, hogy még nagyon a felkészülés elején vagyunk – gyakorlatilag hétfő óta edz a társaság ebben a létszámban, két klasszis légiós, Carleton és Garbin nélkül –, a vendégek 56–40-re el is léptek. Bach dobott egy hármast, Dubei pedig egy duplát, ami után időt kértek a vendégek. Dombai trojkájával folytatódott a játék. Állandósult a tíz pont körüli soproni vezetés, majd megint nőtt a távolság (51–67), mikor Kiss Virág talált be a hárompontos vonalon kívülről. A zárószakasz előtt 56–68 állt az eredményjelzőn.

Az utolsó tíz percben egy 4–0-val növelte előnyét a Sopron. Kézben is tartotta a meccset a vendég gárda, amely Monroe büntetőivel húsz ponttal vezetett (58–78). Mindkét csapat sűrűn cserélt, hiszen itt igazából nem az eredmény volt fontos. Az biztos, bőven van mit csiszolni a játékon, amit kedden és szerdán Szekszárdon, a Sió-kupán meg is tehet a csapat, ugyanis ott szerepel majd egy négycsapatos tornán.

Cziczás László: – Nagy megtiszteltetés egy ilyen mérkőzésen pályára lépni, amellyel ezt a szomorú, de szép emléket ápolja a klub. Ami a meccset illeti, tudtam, hogy mi a munkának ebben a fázisban vagyunk, de biztos vagyok benne, hogy amikorra kell, addira teljesen más arcunkat fogjuk mutatni. Gratulálok az ellenfélnek, nagy energiával játszott, és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Kiss Virág: – Jó újra itthon lenni, jól érzem magam a csapatban. Ez a meccs nem sikerült túl jól, de igazából még öt-ötben sem nagyon tudunk edzeni. Látjuk a hibákat, tudjuk, miben kell fejlődni. Teljes kerettel és sok munkával sokkal jobbak tudunk lenni.