A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége a szezont követően díjazza azt a játékost, aki a legtöbbet tett a közösségért, és kiemelten példaértékű mind a pályán, mind az azon kívül mutatott viselkedésével. Minden sportszervezet megnevezheti az erre a díjra méltó játékosát, aki Hunbasket Hero lehet. Klubunk Weninger Virágot választotta, ő volt az, aki amximálisan megfelelt ennek a kritériumnak.

Virág számára nem volt könnyű ez a szezon, de nagyon örül annak, hogy végül a csapat elérte célját, és annak is, hogy ő ebben kulcsszerepet tudott játszani.

„Bevallom, ilyen szezonom még nem volt, sosem küzdöttem még a kiesés elkerüléséért. Furcsa is volt, de éppen ezért kellett az a rutin, amit eddigi pályafutásom során összeszedtem. NAgyon sok fiatal játékos volt a csapatunkban, és igyekeztem minden téren példát mutatni számukra. Emlékszem, mikor anno Sopronban én is ennyi idősen odakerültem az első csapathoz, mennyi támogatást kaptam az idősebbektől. El is mondtam, hogy hozzám bármikor jöhet tanácsért mindenki, legyen az a kosárlabda vagy a magánélet. Néha egy kívülálló néhány jó szó sokat tud segíteni. Örülök, hogy időnként kihasználták ezt a lehetőséget a fiatalabb csapattársak. Természetesen a kosárlabdázásban is szerettem volna élen járni. Minden meccsen a maximumot igyekeztem nyújtani, ami úgy érzem, sikerült is. Ahogyan a bennmaradást is elértük, ami nagy boldogság volt. Viszont bízom benne, ilyen szezon többet nem lesz, jövőre már nyugodtabb szezonunk lesz” – mondta Weninger Virág.